Posledný kus

Spomienky Jána Bosca

Bežná cena: 6,50 €
Naša cena: 6,18 € Ušetríte 5% (0,32 €)
Pre členov Knižného klubu: 5,53 € Ušetríte 15% (0,97 €)
Autor: Don Bosco
Vydavateľstvo: Saleziáni don Bosca - Slovenská provincia, prevádz
Rok vydania: 2005
Počet strán: 224
Väzba: pevná
Dostupnosť: Skladom

Proroctvá dona Bosca, začiatky prvého oratória, tvrdé zrážky s protestantmi, to všetko je z prvej ruky zaznačené vo vzácnom dokumente tohto svedka a proroka, ktorý sa v tých rokoch stal otcom a zakladateľom saleziánskej rodiny.

Historik Francis Desramaut, známy ako odborník na dejiny saleziánskej spirituality, o týchto stránkach povedal: „Nie sú to chladné faktografické zápisnice, ale otcovské dôverné odkazy dona Bosca svojim synom. Vlastnými skúsenosťami chce nielen vychovávať, ale zároveň aj pobaviť.“
Tri hrubé zošity, ktoré sám autor nazval Pamäti oratória od 1815 do 1855, sú plné obyčajných ľudských príbehov, napísaných a predovšetkým žitých s neobyčajnou láskou a otvorenosťou pre skutočnosť – aj tú Božiu.

Don Bosco ako päťdesiatosemročný začal na príkaz Svätého Otca Pia IX. písať dejiny prvých štyridsiatich rokov svojho života. Tri hrubé rukou písané zošity na výslovnú vôľu dona Bosca neboli zverejnené. Ostali sedemdesiattri rokov v saleziánskom archíve. Až v roku 1946 Eugenio Ceria, jeden zo životopiscov dona Bosca, pripravil ich vydanie, ale toto vydanie bolo vyhradené len pre saleziánske domy.
Dnes sa tento vzácny text sprístupňuje vo svojej úplnosti všetkým. Úpravou prešiel iba jazyk, aby sa všetci bez ťažkostí mohli stretnúť s autentickým donom Boscom, nikým nepreciedzaným a nikým „necenzurovaným“.

Do nákupu za €, kedy máte dopravu zdarma Vám chýba

Komentáre

Žiadny príspevok
Pridať komentár