V sile Slova

Bežná cena: 10,00 €
Naša cena: 9,50 € Ušetríte 5% (0,50 €)
Pre členov Knižného klubu: 8,50 € Ušetríte 15% (1,50 €)
Autor: Gavenda Marián
EAN: 9788080742676
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo DON BOSCO
Rok vydania: 2014
Počet strán: 384
Formát: 140 x 210 mm
Väzba: brožovaná
Dostupnosť: Skladom

Kniha vychádza z obľúbenej rovnomennej relácie Rádia Lumen. Ponúka úvahy nad evanjeliami na nedele a sviatky roku A doplnené o praktické podnety a citáty cirkevných otcov a svätých.
Každá úvaha sa skladá z graficky oddelených častí.
1. Text evanjelia: Čitateľovi má pripomenúť evanjelium z nedeľnej liturgie.
2. Kontext: V stručnej syntéze dáva dané evanjelium do súvisu s liturgickým rokom, s ostatnými biblickými čítaniami, najmä prvým čítaním danej nedele, a v prípade súvislého cyklu aj do súvisu s evanjeliami predchádzajúcich nedieľ.
3. Prehĺbenia: Vo vybraných veršoch alebo celých vetách daného úryvku hľadáme hlbší význam a vzájomné prepojenia. Treba ich čítať meditatívne a doslova ich kontemplovať.
4. Otázky a odpovede: Sú vybrané predovšetkým z rovnomennej rozhlasovej relácie, kde odzneli zo strany poslucháčov alebo vyplynuli z bežnej skúsenosti. Odpoveď niekedy rozširuje teoretické poznatky, inokedy poukazuje na praktický význam, prípadne navrhuje aplikáciu v živote.
5. „Ilustrácie“: Ponúkajú niekoľko citátov na myšlienkovú ilustráciu evanjelia. Pozostávajú z diel cirkevných otcov, známych svätcov ale aj súčasných duchovných spisovateľov.

Do nákupu za  €, kedy máte poštovné zdarma (pri spôsobe dopravy „Poštou 2. trieda“ a „Platba prevodom“) Vám chýba  €

Komentáre

Žiadny príspevok
Pridať komentár

Zákazníci, ktorí si kúpili tento titul, si kúpili aj tieto