Rebrík, apríl 2021

7. číslo, 31. ročník

Bežná cena: 1,90 €
Naša cena: 1,81 € Ušetríte 5% (0,09 €)
Pre členov Knižného klubu: 1,62 € Ušetríte 15% (0,28 €)
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo DON BOSCO
Rok vydania: 2021
Počet strán: 32
Formát: 205 x 297 mm
Väzba: brožovaná
Dostupnosť: Skladom

S aprílovým Rebríkom buďme aj my Ježišovými priateľmi

Téma aprílového Rebríka ukazuje čitateľom, ako prežívali Ježišovo utrpenie a krížovú cestu niektorí Ježišovi priatelia. Príbeh Petra, Veroniky, apoštola Jána, Márie Magdalény a Šimona z Cyrény predstavuje nielen rozličné postoje týchto ľudí, ale aj to, ako ich ovplyvnilo Ježišovo priateľstvo a ako z ich príbehu môže čerpať aj každý jeden z nás.

V novembri minulého roka vypukla v regióne Tigraj na severe Etiópie vojna. Časopis Rebrík pozýva čitateľov zapojiť sa do výzvy Mier pre Tigraj. Deti môžu do pierka anjela, ktorý je nakreslený v štýle etiópskej ikony, vpísať alebo nakresliť prosbu za mier, za ukončenie vojny alebo povzbudenie pre rovesníkov, ktorí trpia vojnou. Takto vytvorené krídla predložíme pani prezidentke a ministrovi zahraničných vecí, aby sa za ľudí v Tigraji prihovorili vo svete. Viac sa dočítate na strane 8.

Príbeh Na Tiberiadskom jazere rozpráva o zázračnom rybolove, ktorý sa udial po Ježišovom zmŕtvychvstaní. Aby si túto udalosť mohli deti dlhšie pripomínať, spolu s príbehom nájdu deti v strede časopisu aj vystrihovačku Rybári – loď s bohatým úlovkom rýb.

Ako možno prežívať RADOSŤ vo mne a okolo mňa? Pomôcť môže Výzva mesiaca na strane 23.

Už dlho všetci prežívame lockdown a niekedy si s tým akosi nevieme poradiť. Ako prežívať tieto dni a nezabudnúť na to, že VŠETCI SME BRATIA A SESTRY? Čo možno spolu robiť doma alebo online? Niekoľko námetov nájdete na strane 25.

Do nákupu za  €, kedy máte poštovné zdarma (pri spôsobe dopravy „Poštou 2. trieda“ a „Platba prevodom“) Vám chýba  €

Komentáre

Žiadny príspevok
Pridať komentár

Zákazníci, ktorí si kúpili tento titul, si kúpili aj tieto