Rebrík, december 2021

4. číslo, 32. ročník

Bežná cena: 1,90 €
Naša cena: 1,81 € Ušetríte 5% (0,09 €)
Pre členov Knižného klubu: 1,62 € Ušetríte 15% (0,28 €)
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo DON BOSCO
Rok vydania: 2021
Počet strán: 32
Formát: 205 x 297 mm
Väzba: brožovaná
Dostupnosť: Skladom

Decembrový Rebrík nás pripravuje na narodenie Kráľa

Králi vystupujú v rozličných rozprávkach, ale žijú a vládnu aj vo viacerých krajinách sveta. Niekedy je kráľ múdry, láskavý a spravodlivý, niekedy zas krutý, závistlivý a bažiaci po moci. Aj počas Vianoc stretávame kráľov, ale každý z nich je iný. Téma decembrového Rebríka s názvom NARODIL SA KRÁĽ rozpráva práve o týchto rozličných kráľoch – o nenápadnom kráľovi z jasličiek, o troch mudrcoch, ktorých u nás voláme traja králi aj o kráľovi Herodesovi.

Adventné putovanie 2021 je adventný kalendár určený pre deti, ktoré sa chystajú koledovať a zaujímajú sa o život kamarátov na africkom kontinente. Na každý adventný deň sú pripravené úlohy a modlitby. Po ich splnení, za ktoré si deti vyfarbujú mozaiku Svätej rodiny. Zámerom je vyvážiť dobrými skutkami neprávosti, ktoré sa dejú ľuďom v Afrike.

Počas Adventu sa v niektorých rodinách od 15. do 23. decembra pripravujú na slávenie Vianoc aj deväťdňovou pobožnosťou spojenou s putovaním obrazu Nazaretskej rodiny. V článku Hľadanie prístrešia pre Svätú rodinu ponúkame možnosť zapojiť sa do tejto novény aj v mimoriadnych podmienkach, ktoré si vyžiadala pandémia koronavírusu. Môžeme sa deviatnik modliť u seba doma. Ponúkame postup aj obraz Svätej rodiny od maliara Adama Masavu z kenského Nairobi.

Článok Hrboľatá cesta v rubrike MOJA NEDEĽA cez príbeh spred 2000 rokov umožňujem deťom lepšie spoznať Jána Krstiteľa a vedie ich k tomu, aby sami hľadali výmole a hrbolce na ich vlastnej ceste. Môžu si vybrať jednu konkrétnu nerovnosť a pracovať na jej odstránení. Každý takáto námaha môže byť darom pre Ježiša v jasličkách.

Do nákupu za  €, kedy máte poštovné zdarma (pri spôsobe dopravy „Poštou 2. trieda“ a „Platba prevodom“) Vám chýba  €

Komentáre

Žiadny príspevok
Pridať komentár