Rebrík, marec 2022

7. číslo, 32. ročník

Bežná cena: 1,90 €
Naša cena: 1,81 € Ušetríte 5% (0,09 €)
Pre členov Knižného klubu: 1,62 € Ušetríte 15% (0,28 €)
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo DON BOSCO
Rok vydania: 2022
Počet strán: 32
Formát: 205 x 297 mm
Väzba: brožovaná
Dostupnosť: Skladom

S marcovým Rebríkom o neubližovaní

Marcové číslo časopisu Rebrík nás vovádza do pôstneho obdobia. Poukazuje na rozličné rany a bolesti, ktoré ľudia vedia spôsobiť iným. Téma marcového Rebríka Stop ubližovaniu na prvej dvojstránke rozpráva o „žartíkoch“ spolužiakov, ktoré môžu viesť k závažnejšiemu ubližovaniu. Prvá dvojstránka ponúka nielen príbeh jedného takéhoto „žartu“, ale aj zamyslenie, čo pri podobných situáciách môže urobiť náhodný pozorovateľ i ten, komu ubližujú.
Aby strom mohol dať očakávané plody, musí sa prebudiť zo zimného spánku, zazelenať sa a rozkvitnúť. Zobudiť sa môžeme aj my – pomôcť nám k tomu môže celé pôstne obdobie. Ako sa nám bude dariť, to nám ukáže všitá príloha – Strom pôstneho obdobia. Ten zakvitne podľa plnenia pôstnych predsavzatí. Každý pôstny týždeň vrátane dní Veľkého týždňa si za splnenie dobrého skutku deti môžu prilepiť na pôstny strom kvety s listami. Veríme, že na Veľkú noc sa pustý strom každého dieťaťa zmení na zelený s rozkvitnutými kvetmi.
O Ježišovom pokúšaní na púšti uvažujeme v prvú pôstnu nedeľu. Hovorí o tom aj príbeh Pokušenie, ktorý nám odhalí, že na každého z nás číha nejaká drobnosť alebo aj niečo väčšie, s čím musíme bojovať. Aj komiksový kamarát Tomáš hľadá odpoveď na svoju otázku, prečo ho nik neobdivuje. Pomôžete mu ju nájsť?
V reportáži Pes z útulku sa predstaví psík Bobo. Porozpráva nám o tom, ako mal zlého pána, ktorý sa oňho vôbec nestaral. Na krku ťažila reťaz a bol veľmi smutný. V reportáži porozpráva o tom, ako sa všetko zmenilo, keď ho našla jedna pani a odviezla ho do útulku a keď našiel svojho nového kamaráta. Ale viac už neprezradíme…

Do nákupu za  €, kedy máte poštovné zdarma (pri spôsobe dopravy „Poštou 2. trieda“ a „Platba prevodom“) Vám chýba  €

Komentáre

Žiadny príspevok
Pridať komentár

Zákazníci, ktorí si kúpili tento titul, si kúpili aj tieto