Rebrík, november 2023

3. číslo, 34. ročník

Bežná cena: 2,50 €
Naša cena: 2,38 € Ušetríte 5% (0,12 €)
Pre členov Knižného klubu: 2,13 € Ušetríte 15% (0,37 €)
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo DON BOSCO
Rok vydania: 2023
Počet strán: 32
Formát: 205 x 297 mm
Väzba: brožovaná
Dostupnosť: Skladom

Staňme sa hrdinami s novembrovým Rebríkom

Pozrieme si dobrodružný film, prečítame knihu či komiks o činoch ľudí obdarených superschopnosťami a hneď zatúžime vyliezť na mrakodrap, skočiť z vysokého končiara alebo sa vrhnúť do ohňa a takto sa stať nezabudnuteľnými hrdinami. V skutočnom živote to však nie je také jednoduché. Máme vôbec šancu stať sa hrdinami?

V Téme Hrdinovia dneška na prvej dvojstránke novembrového Rebríka postupne odhaľujeme, že každý deň nám ponúka množstvo príležitostí na hrdinstvo, pretože pravé hrdinstvo sa uskutočňuje vo vernom plnení každodenných maličkostí.

O tom, že hrdinom môže byť aj africký chlapec bez jednej ruky, ktorého pre tento nedostatok odmietali nielen spolužiaci, ale aj učitelia. Fikire, tak sa chlapec volá, nabral odvahu a zabojoval. Ako? Dočítate sa v rubrike Obyčajne výnimoční. Možno aj na vás čaká Cesta hrdinu – stolová hra pre 2 – 6 hráčov, ktorú čitatelia nájdu v strede Rebríka. Hru dopĺňa aj milý príbeh Aj zo mňa môže byť hrdina, ktorý rozpráva o Jankovej ceste od sna k malým hrdinským činom jedného dňa.

Aj Jakub má svojho obľúbeného hrdinu, ktorému sa chce podobať. Je ním blahoslavený Carlo Acutis, ktorý je pochovaný v talianskom Assisi. Jakub sa spolu s rodičmi vybral do Assisi na púť k blahoslavenému Carlovi. O svojich zážitkoch porozpráva vo fotoreportáži Chcem byť ako Carlo.

Do nákupu za  €, kedy máte poštovné zdarma (pri spôsobe dopravy „Poštou 2. trieda“ a „Platba prevodom“) Vám chýba  €

Komentáre

Žiadny príspevok
Pridať komentár