Rebrík, október 2022

2. číslo, 33. ročník

Bežná cena: 1,90 €
Naša cena: 1,81 € Ušetríte 5% (0,09 €)
Pre členov Knižného klubu: 1,62 € Ušetríte 15% (0,28 €)
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo DON BOSCO
Rok vydania: 2022
Počet strán: 32
Formát: 205 x 297 mm
Väzba: brožovaná
Dostupnosť: Skladom

Októbrový Rebrík sa vybral hľadať domov

Obsahom októbrového čísla časopisu Rebrík je zistiť, čo znamená domov. Téma DOMOV JE… poukazuje na každodenné drobnosti okolo nás, ktoré sú našimi istotami a vytvárajú pocit toho pravého domova, za ktorý môžeme Bohu naozaj každý deň ďakovať. Rubrika Písmenková polievka prináša povesť O Kráľovej holi a Kriváni – o vari najznámejších vrchoch Slovenska a o ich vzájomnej láske, z ktorej vzišlo ich dieťa Váh – najdlhšia rieka na Slovensku. Viac však už z tejto zaujímavej povesti neprezradíme.

Aj každé zvieratko má niekde svoj úkryt. Väčšinou ho ani nezbadáme, pretože je ukrytý pred očami ľudí. Aké domovy majú zvieratká a ako sa v nich chystajú na zimu? Jazvec, bobor, salamandra, netopier, veverička a líška prezradia viac v interaktívnej prílohe s názvom Zvieracie brlôžky.

Počas mesiaca október prebieha kampaň eRka, ktorá má názov DOBROčiny. Na 25. strane sa deti dočítajú, ako môžu pomôcť tam, kde je to potrebné a premeniť tak svoje okolie na krajší svet. Pomôcť možno s domácimi prácami, poliať zvädnuté kvety, spríjemniť prostredie, v ktorom žijeme, zahrať sa so súrodencom. Stačí len nabrať odvahu, zapojiť sa a konať dobro.

Domov, to sú aj priatelia – a tí sa spolu veľa rozprávajú. Vďaka rozhovoru sa zbližujú a lepšie sa spoznávajú. Aj Boh chce byť naším priateľom. Prostredníctvom modlitby sa s ním môžeme lepšie zblížiť a spoznať ho. Viac o modlitbe sa čitatelia dočítajú v rubrike V Božom objatí.

Do nákupu za  €, kedy máte poštovné zdarma (pri spôsobe dopravy „Poštou 2. trieda“ a „Platba prevodom“) Vám chýba  €

Komentáre

Žiadny príspevok
Pridať komentár

Zákazníci, ktorí si kúpili tento titul, si kúpili aj tieto