EAN: 9788080744427
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo DON BOSCO
Edícia: DO KRESLA
Rok vydania: 2019
Počet strán: 184
Formát: 125 x 195 mm
Väzba: pevná
Dostupnosť: Vypredané
Túto knihu si môžete kúpiť aj ako e-knihu tu
Životopisná črta Marie des Brebis
„Sotva som vedela chodiť, už som sa naučila vkĺznuť pod brucho ovčích matiek a piť priamo z ich vemien. Nikdy ma neodmietli a nikdy som neutŕžila ani najmenší štuchanec. Nahrádzali mi tú, ktorá mi tak veľmi chýbala, trochu neskoršie, keď som zistila, že som najdúch. Vždy som vedela, čo je šťastie: keď je človek spokojný s tým, čo má, a sám sa prijíma taký, aký je.“
Dojímavé spomienky jednoduchej pastierky oviec Marie de Brebis už očarili nespočetné množstvo čitateľov. Dva roky pred svojou smrťou nadiktovala príbeh svojho dlhého života úspešnému francúzskemu autorovi Christianovi Signolovi – tak vznikol podmanivý portrét ženy, ktorá rozpráva o čare jednoduchých vecí.
Je to nádherný príbeh čistej duše.
Kniha – pohladenie duše. Príbeh života plného radosti i napriek ťažkostian, bolesti i veľkýn trápeniam, Odporúčam toto čítanie plné nádeje a radosti z drobností, ktoré sú vlastne veľkým darom.
Nedávno som čítala knihu Čaro jednoduchého života. Skutočný, doslova fascinujúci príbeh pastierky oviec, Marie des Brebis. Nemám slov. Svieži a nesmierne zaujímavý príbeh, ktorý vás chytí za srdce. Marie je opustené dieťa, najdúch. Jej príbeh začína na jeseň roku 1901. Marie má šťastie v nešťastí, okolo nej sú dobrí ľudia, ktorí jej veľmi pomáhajú. Spolu s ňou prežívame jej detstvo, mladosť, jej veľkú lásku k mladému Florentinovi, svadbu, jej radosť z narodenia detí, vojnu aj smrť, odchod detí, dokonca aj nespravodlivé obvinenie. Jej život ovplyvňovala pevná viera v Boha. Jej príbeh je taký pútavý, že všetko, čo prežíva, prežívate s ňou. Radujete sa, keď sa ona raduje a smútite, keď smúti. Priznám sa, boli aj slzičky. Pri čítaní som premáhala dojatie, koľko toho prežila, život bohatý na lásku aj smútok. Stretne sa aj s mamou? Neprezradím, prečítajte si. Pri čítaní sa rozhodne nebudete nudiť, práve naopak, budete sa musieť krotiť, aby ste si tento krásny príbeh mohli vychutnávať čo najdlhšie. Odporúčam a zaraďujem medzi najlepšie knihy, aké som v živote prečítala.
Skrytý poklad medzi riadkami…