Rebrík, november 2021

3. číslo, 32. ročník

Bežná cena: 1,90 €
Naša cena: 1,81 € Ušetríte 5% (0,09 €)
Pre členov Knižného klubu: 1,62 € Ušetríte 15% (0,28 €)
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo DON BOSCO
Rok vydania: 2021
Počet strán: 32
Formát: 205 x 297 mm
Väzba: brožovaná
Dostupnosť: Skladom

Novembrový Rebrík rozpráva o slobode

V súčasnosti sa často rozpráva o práve na slobodu a o obmedzovaní slobody. Téma novembrového Rebríka Sloboda pomôže čitateľom nájsť odpovede na otázku Kedy sme slobodní? Zároveň ponúka rozhovor detí, ktoré sa rozprávajú o dobe, keď ľudia žili v neslobode komunistického útlaku. Tak sa pred čitateľmi otvárajú časom a spomienkovým optimizmom zakrývané negatívne aspekty totality a viac môžu byť vďační za slobodu, v ktorej môžu vyrastať.
Rozprávanie o neslobode v totalite plasticky doplní pani Anna Daňková. V rubrike Vypátrali sme pre teba rozpráva napínavý príbeh ich rodiny v 50. rokoch minulého storočia z pohľadu 12-ročného dievčaťa. Viac už neprezradíme – čítajte na strane 28 – 29.
V strede novembrového čísla si čitatelia nájdu knižku Verím v spoločenstvo svätých. Je to novembrová oktáva, ktorú si deti môžu zložiť. Každý deň od 1. do 8. novembra si môžu vybrať jedného zosnulého z rodiny alebo zo známych, za ktorého budú obetovať svoje modlitby a dobré skutky. Pri modlitbách ich postupne bude sprevádzať osem svätých, ktorí už dosiahli nebo.
V rubrike Na ceste so svätými sa deti prostredníctvom komiksového príbehu zoznámia so svätým Albertom, ktorého zaujímala príroda, vesmír. Tento dar ďalej rozvíjal a stal sa z neho múdry a svätý človek. Aké dary sme dostali my a ako ich ďalej rozvíjať, aby sme sa stali svätými? Túto odpoveď spolu so svätým Albertom môžeme hľadať na strane 24.
Spolu s deťmi si možno zahrať divadlo – krátku scénku o svätom Martinovi, na ktorého si v novembri spomíname. Scenár čitatelia nájdu na strane 25 v príbehu Zvláštny sen.

Do nákupu za  €, kedy máte poštovné zdarma (pri spôsobe dopravy „Poštou 2. trieda“ a „Platba prevodom“) Vám chýba  €

Komentáre

Žiadny príspevok
Pridať komentár